Czysty i zadbany dach to wizytówka domu, jednak po kilku latach traci on swój pierwotny kolor, a pokrycie dachowe ulega powolnemu niszczeniu. Kurz, pył, osady, czynniki atmosferyczne oraz zabrudzenia komunikacyjne powodują, że dach staje się brudny i nie prezentuje się już tak okazale. Na powyższe czynniki narażone są dachy domów położonych głównie przy ruchliwych ulicach, osiedlach z gruntowymi drogami i zbudowanych w pobliżu lasów. Aby dach odzyskał swój pierwotny wygląd oraz był dobrze zakonserwowany zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Przed rozpoczęciem mycia, dokonujemy dokładnych oględzin dachu. Analizujemy stan techniczny pokrycia dachowego, a także rodzaj i stopień jego zabrudzenia. Kolejnym etapem jest przygotowanie dachu do mycia. W tym celu spryskujemy go specjalistycznymi środkami pomagającymi usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Następnie przystępujemy do mycia dachu. Do tego celu używamy profesjonalnej myjki wysokociśnieniowej. Dokładnie czyścimy każdy fragment pokrycia dachowego, tak aby przygotować go do ostatniego etapu prac, którym jest konserwacja wyczyszczonej powierzchni. Aby uchronić dach przed ponownym wystąpieniem zabrudzeń spryskujemy go specjalistycznym środkiem impregnującym. Zapewni on nie tylko odpowiedni wygląd dachu, ale także wzmacnia powierzchnię dachówki i chroni przed ponownym zarastaniem i osadzaniem brudu. Końcowy etap prac to udrożnienie i wyczyszczenie rynien.

Na życzenie klienta oferujemy także malowanie dachu. Odpowiednio umyty i zaimpregnowany dach można ponownie przemalować. Proces ten jeszcze bardziej wydłuża żywotność pokrycia dachowego i pozwala cieszyć się znakomitym końcowym efektem wizualnym.

Cały proces czyszczenia dachu wykonujemy za pomocą profesjonalnego sprzętu do prac wysokościowych. Dachy o skomplikowanym układzie lub położeniu czyścimy korzystając z podnośnika.

        

Zobacz także: Czyszczenie elewacji / czyszczenie kostki brukowej / czyszczenie tarasów / odśnieżanie